MATAVIMO PRINCIPAS

DYDŽIŲ LENTELĖ

MATAVIMAS

Renkantis skrybėlę, beretę, kepurę ar kitą galvos apdangalą yra labai svarbu nustatyti sau tinkantį dydį. Ne retai įvairių gamintojų dydžiai gali skirtis, taip pat skirtingi modeliai gali neatitikti įprastų dydžių lentelių. Taigi, pirmiausia svarbu atlikti savo galvos matavimus.

  • Naudodami lanksčią matavimo juostą, išmatuokite savo galvos apimtį toje vietoje, kurioje nešiosite galvos apdangalą (pvz. apie 1cm virš antakių ir ausų).
  • Neįtempkite matavimo juostos ir matavimą pakartokite kelis kartus.
  • Jei neturite lanksčios matavimo juostos, naudokite paprastą virvutę ir ją išmatuokite.  

DYDŽIO PARINKIMAS

Žinant savo galvos apimties matmenis galima nuspręsti dėl tinkamiausio dydžio. Naudokitės prekių aprašyme pateikta informacija arba dydžių lentele. Tačiau kaip ir minėjome, įvairių gamintojų dydžiai gali nežymiai skirtis.

Jei jūsų galvos apimties matmenys yra tarp dviejų dydžių, pvz. 58.5 cm, dėl komfortabilumo, patartume rinktis didesnį dydį (šiuo atveju 59 cm).

Didžioji dalis galvos apdangalų gamintojų siūlo dydžius nuo 55 cm iki 62 cm, tačiau pasitaiko ir tokių modelių, kurių dydžiai varijuoja nuo 52 cm iki 64 cm. 

VIENAS DYDIS

Na ir galiausiai norėtume apibrėžti ką reiškia „vienas dydis”. Dažniausiai tokio dydžio galvos apdangalai yra laisvesnio stiliaus bei turi įsiūtas tamprias juosteles, kurios padeda prisitaikyti prie galvos formos ir tvirtai laikosi. Šio dydžio galvos apdangalai dažniausia tinka nuo 56 cm iki 60 cm.